İade ve Geri Ödemeler

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İADE İŞLEMLERİ

Teslim aldığınız siparişte, ürünlerinizden kaynaklı bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs.) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde bizlere canlı destek, mail veya telefon ile ulaşarak iade talebinde bulunmalısınız.

İade talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede sizlerle iletişime geçeceğiz. Ürünün orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında verilen faturası ile birlikte size vereceğimiz adrese göndermelisiniz.

Ürünleri bize gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar:

  • Ürünün ya da ürünlerin satış faturasını kesinlikle göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün ya da ürünler orijinal ambalajı hasar görmemiş, yıkanmamış, kullanıcı tarafından kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalıdır.
  • İç giyim alt çamaşırlarda, korse ve silikon sütyenlerde hijyen dolayısıyla değiştirme yapılmamaktadır. Alt giyim ürünlerinde hijyen nedeniyle iade ve değişim yapılmamaktadır.
  • İç giyim ve mayoda üst grup kullanılmamış olmak şartı ile faturadaki ücret tutar üzerinden değişim veya iade yapılmaktadır.
  • Eğer faturanız kurumsal bir kimlik üzerine kesilmiş ise mutlaka iade faturası düzenleyip işlem yapmanız gerekir.
  • Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Tüm bu işlemlerden sonra, ürününüz bize ulaştığında, ürünün kullanılıp kullanılmadığı, deforme olup olmadığı konusunda ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. İade onay işlemi ortalama 1-3 iş günü sürmektedir.

 

ONAYLANAN İADE SONRASI YAPILACAKLAR

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Onaylanan iade ödemesi ürünün faturadaki fiyatı üzerinden geri iade edilecektir. Ödeme iadesi yapılan işlemler bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir. Bu sürecin lorelm.com ile hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 

CAYMA HAKKININ GEÇERLİ OLMADIĞI DURUMLAR

Sağlık ve hijyen açısından, teslimattan sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerin iadesi uygun olmadığından ürünler iade alınmaz. Bu yüzden iade işleminden önce destek ekibimize ulaşıp bilgi almalısınız.

 

DEĞİŞİM ŞARTLARI

Ürünün değişim şartları, iade şartları ile aynıdır. Şartlara uyan ürününüz iade alınır ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

Beden değişikliği yapılacak ürünün iade şartlarındaki gibi kullanılmamış, yıkanmamış ve hasar görmemiş olması gerekir.

 

İADE BEDELİNİN GERİ ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILIR

İade işlemi yapılan ürünün tarafımıza ulaştığı andan itibaren onaylanması sonrasında on (10) gün içerisinde ürünün fatura üzerindeki bedeli iade edilir.

 

İADE DEĞİŞİM DURUMUNDA KARGO ÜCRETİ

Kargo ücreti geri iade edilmemektedir. Fakat 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneğimiz bulunmaktadır. Beden değişimi için gönderilen ürünün, değişim sonrası kargo ücreti alıcı tarafından ödenir. Üründen kaynaklı bir sorun için değişim yapılıyor ise değişim sonrası kargo ücreti tarafımızca ödenmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space]

MÇ1985
[/vc_column][/vc_row]